×

SMART BIZNES NA MAZURACH

SMART BIZNES NA MAZURACH

od lewej: Wojciech Czapla (PPEM) – wizja rozwoju Mazur

W dniach 12-13 września odbyła się w Mrągowie konferencja „Mazury to biznes”. Dla nas najciekawszym jej punktem była prezentacja przez Koordynatora Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji (PPEM) Wojciecha Czapla planów dotyczących organizacji Mazurskiej Strefy ECO-Elektrycznej i amatorskich mistrzostw świata elektrycznych pojazdów wodnych i lądowych Electric World Cup 2020 w trójkącie: Giżycko, Mrągowo, Mikołajki. Porozumienie dotyczące Strefy zawarto w maju bieżącego roku a 27 września 2019 na Kongresie Elektromobilności w Giżycku do projektu przystąpi ważny gracz regionalny: Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

2500 pojazdów w mazurskiej Smart Strefie już w przyszłym roku?

Jest to dobra wiadomość dla Mazur i cieszy nas, że projekt nie zamarł, lecz po wakacyjnej przerwie przechodzi do natarcia. W Giżycku 27 września zaprezentowany będzie plan wdrożenia Heron Electric Shering PIM-System na terenie Strefy od wiosny 2020 roku. Plany mają i wizję i rozmach! W ramach sheringu dostępne będzie największe w Europie portfolio pojazdów elektrycznych wodnych i lądowych w jednym uniwersalnym systemie aplikacyjnym, spiętym z usługami miejskimi, publicznymi i komercyjnymi. Można będzie pojeździć na takich „elektrykach” jak: rower lądowy, rower wodny, skuter, skuter wodny, hulajnoga, deska lądowa, deska wodna, trójkołowiec jednoosobowy, trój i czterokołowce 2-4 osobowe – pojazdy sezonowe jak i całoroczne. Portfolio to będzie systematycznie rozbudowywane o pojazdy grupy Heron Electric jak i wszelkie nowości dostępne na rynkach światowych.

Jak twierdzi Wojciech Czapla: „Uczyni to ze Strefy atrakcję technologiczną o wymiarze europejskim a jednocześnie naturalną bazę do organizacji amatorskich mistrzostw świata pojazdów elektrycznych: Land and Water Electric World Cup of E-Mobile 2020. Przyciągnięcie setek oryginalnych pojazdów wodnych i lądowych z całego świata to nie tylko atrakcja budująca markę imprezy ale możliwość pozyskania ciekawych konstrukcji, które zatrzymamy w strefie (nawet do celów prezentacyjnych) tak by stała się największym w Europie a kto wie czy nie na świecie skupiskiem elektrycznych konstrukcji i rozwiązań. Pozwoli to na budowanie usług całorocznych związanych e-mobile a tym samym wydłużenie sezonu turystycznego”.

HERON ELECTRIC & BEP TECHNOLOGY

Heron Electric – BEP Technology – Hydrofolio Surfboard

Na konferencji w Mrągowie zobaczyć można było nowy produkt z kolekcji Heron Electric, przygotowaną przez BEP S.A. deskę elektryczną do pływania na fali bez fali: HR Hydrofolio Surfboard.

Jak potwierdziła inteligentnapolska.pl pod znakiem BEP Technology produkowane będą nie tylko pojazdy grupy Heron Electric, lecz akumulatory i napędy elektryczne na rzecz grupy HR. Oficjalnych informacji spodziewać się można po 27 września, to jest po podpisaniu umowy Strefy, której stronami są także Heron Electric S.A. i BEP S.A.