Niemcy zwiększają wsparcie dla samochodów elektrycznych. Pakiet wart miliardy euro.

8751
119617

Niemiecki minister finansów poinformował o znaczącym zwiększeniu wsparcia dla nabywców samochodów elektrycznych.

Pakiet bonusów i korzyści dla osób i firm wspierających pojazdy elektryczne zawierał będzie cały szereg obniżek podatkowych, wykluczeń i bonusów.

Jeśli pracodawca zdecyduje się na darmowe udostępnienie gniazdek do ładowania samochodów elektrycznych, taki bonus w ogóle nie będzie opodatkowany aż do 2030 roku.

To samo dotyczy użyczenia pracownikom rowerów i rowerów elektrycznych, nawet jeśli będą wykorzystywane w celach prywatnych.

Minister jest świadom, że większe wsparcie dla aut elektrycznych oznacza spadek przychodów do budżetu. Kraj decyduje się jednak na taki ruch, by obniżyć emisję oraz zwiększyć liczbę samochodów elektrycznych i zelektryfikowanych w obiegu, a docelowo – na rynku wtórnym.

Nowe przepisy mają wejść w życie z początkiem 2020 roku.

Więcej informacji znajdziecie w poniższym linku.

https://elektrowoz.pl/…/niemcy-zwiekszaja-wsparcie-dla-sam…/

8751 KOMENTARZE

  1. Maillot de football

    […]although websites we backlink to below are considerably not associated to ours, we really feel they’re actually really worth a go as a result of, so possess a look[…]

  2. led lineari

    […]we like to honor lots of other world-wide-web websites on the web, even though they aren’t linked to us, by linking to them. Below are some webpages really worth checking out[…]

Comments are closed.