×

HERON ELECTRIC – JUŻ W 2019

HERON ELECTRIC – JUŻ W 2019

Potęga polskiej inspiracji!

Okazuje się, że także w Polsce jeśli się chce to można. Projekt polskiego samochodu elektrycznego realizowany pod marką HERON ElECTRIC nabiera rozpędu.

Auto, którego wizualizację zaprezentowano w grudniu na konferencji Standardy Polskiego Inteligentnego Miasta w Centrum Badawczym PAN KEZO w Jabłonnie koło Warszawy wchodzi w fazę budowy prototypu. Okazuje się, że inicjatywa Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji (PPEM) wsparta przez CB PAN KEZO gdzie auto powstaje, przybrała realną postać nowej europejskiej marki HERON ELECTRIC raźno zmierzającej do fazy przedprodukcyjnej. Cieszy to tym bardziej, że wdrażany koncept nie tylko nie ustępuje urodą konkurencji ale zdaje się bić ją na głowę.

Jeśli okaże się, że deklaracje  Koordynatora PPEM Wojciech Czapla o planowanym terminie rozpoczęcia produkcji w IV kwartale 2019 roku i prognozowanej cenie ok. 20 tys. EUR znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, to HERON ELECTRIC ma szanse zdobyć nie tylko rynek wewnętrzny ale stać się polskim hitem eksportowym na miarę Tesli. – zastosujemy kilka zaskakujących i innowacyjnych rozwiązań, które zdecydowanie wyróżnią nas na rynku motoryzacyjnym – twierdzi Wojciech Czapla.

Technologicznie HERON ELECTRIC konkurencji nie odpuści więc na krok: innowacje, zapowiadany zasięg 350-400 km, dobry standard wykończenia, to niewątpliwe atuty, stanowiące bezę potencjalnego sukcesu.

Trzymać będziemy kciuki i rękę na heronowym pulsie.

Więcej o projekcie na www.heronelectric.pl.