×

BEP S.A. nowa gwiazda new connect?

BEP S.A. nowa gwiazda new connect?

Inteligentnapolska.pl z przedstawicielem  BEP S.A. miała kontakt już wielokrotnie. Pierwszy raz spotkaliśmy się w Szczyrku na Kongresie Energetycznym gdzie Spółka prezentowała nadzwyczaj ambitny program wodorowy. Dzisiaj o BEP.S.A. słychać natomiast coraz głośniej w związku z technologiami, które spółka oferuje w kontekście e-mobile i jej współpracy z Heron Electric S.A.

Panie Jerzy, czyżby ambitne plany zaginęły w szufladach a spółka skupiła się na modnej i perspektywicznej elektromobilnej komercji?

Jerzy Drożniewski Prezes Zarządu BEP

– BEP nie prowadzi offowej działalności artystycznej, naszym celem jest techniczna komercjalizacja produktów technologicznych najbardziej poszukiwanych przez rynek. Nasza oferta ciągle się rozszerza, przechodzimy do etapów produkcyjnych a segment, w którym działamy jest wystarczająco ambitny. Zasilanie pojazdów elektrycznych, systemy ładowania, magazynowanie energii, mobilna fotovoltaika i przede wszystkim uruchomienie masowej sprzedaży i realizacja kontraktów wykonawczych, które negocjujemy między innymi z Heron Electric S.A.

– Czyli wodór musi poczekać?

Realizujemy tu nadal prace badawcze w zakresie sorbentów biowęglowych wodoru jak również przygotowujemy się do projektów związanych z komercyjnym zastosowaniem wodoru do zasilania pojazdów z napędem elektrycznym na bazie istniejących na rynku rozwiązań. Prace te będą trwały w okresie najbliższych lat . Mówiliśmy o nich w jednym z ostatnich wydań Parkietu .Oczywiście , teraz wśród najpilniejszych zadań jest wprowadzenie na rynek europejski marki technologicznej BEP Technology wraz z marką partnerską Heron Electric.  To i tak zadanie, które jeszcze dwa lata temu wydawało się niemal niemożliwe. Dzisiaj sceptyków właściwie brak a naszą ciężką pracę docenia także rynek. W dniu wczorajszym obroty na BEP S.A. stanowiły 14% całego obrotu giełdy New Connect. Inwestorzy nas dostrzegają i widzą w nas perspektywiczny kąsek.

Więc jakie są najbliższe plany?

Obowiązuje mnie tajemnica handlowa, Zarząd BEP S.A. ja oraz cały zespół mamy jeden cel, realizację kontraktów i projektów, nad którymi pracowaliśmy intensywnie przez ponad dwa lata. Działalność handlową i produkcyjną rozpoczęła nasza spółka zależna BEP BATERY PACK S.A., prowadzimy modernizację i optymalizację elektrycznego pojazdu dostawczego dla Hoverjet i Heron Electric City El, na który jak wiemy już jest podpisany kontrakt wartości prawie 80 mln zł, wiemy że Heron Electric ma kolejnych kupców, więc wyzwaniem jest sprostać chociażby częściowemu zapotrzebowaniu rynku. Jesteśmy współzałożycielem Mazurskiej Strefy ECO-Elektrycznej, w trójkącie Giżycko, Mikołajki, Mrągowo wdrażane będą już od wiosny systemy sheringowe wodne i lądowe. Potrzebujemy więc w ofercie zarówno pojazdów, napędów, baterii, magazynów energii jak i autonomicznych stacji ładowania zasilanych fotovoltaiką. Krokiem w tym kierunku jest list intencyjny o współpracy ze Spółką 01Cyberaton nad tym ogólnokrajowym projektem. Ilość wyzwań na rok 2020 jest ogromna ale sukces jak mówią dodaje i sił i skrzydeł.

Panie Jerzy, dziękujemy za tę krótką rozmowę i życzymy skrzydeł, oczywiście elektrycznych i marki BEP Technology.