×

HERON ELECTRIC ROZPOCZYNA PRODUKCJĘ!

HERON ELECTRIC ROZPOCZYNA PRODUKCJĘ!

Jeśli ktoś nie wierzył, że polska marka elektro-motoryzacyjna HERON ELECTRIC pojawi się na rynku komercyjnym, okazał się człowiekiem małego ducha. Po dłuższym embargo informacyjnym ze strony spółki, prawdziwa niespodzianka! Już na prestiżowych zimowych targach: „Wiatr i woda” w Warszawie (28 luty-3 marca, hala EXPO przy ul. Prądzyńskiego, hala nr 4) Heron zaprezentuje kilka pojazdów elektrycznych wraz z ofertą sprzedażową. Eksponowane będą zarówno pojazdy wodne jak i lądowe. Dokładny skład ekspozycji i szczegóły handlowe są na razie objęte tajemnicą, przedstawiciel spółki potwierdził jednak, że  w ofercie sprzedażowej pojawi się między innymi elektryczny skuter wodny HERON ELECTRIC WATER BIRD, którego wizualizację pozwolono nam zaprezentować (tak na zaostrzenie apetytu).

Z naszych informacji wynika, że Heron Electric S.A.  podpisała w ostatnim okresie, kilka istotnych umów licencyjnych i kooperacyjnych. Pod brandem Herona pojawią się dzięki temu zarówno konstrukcje własne jak i podmiotów partnerskich. W najbliższych dniach (jak nas zapewniono) otrzymamy szczegółowe informacje. Nie możemy się doczekać, bo ciekawi nas czy prawdą jest, że portfel Herona to już ponad dziesięć pojazdów, co z fabryką pod Białymstokiem i kiedy Heron planuje bicie rekordu guinessa pojazdu elektrycznego na wodzie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Heron w ostatnim czasie współpracuje ściśle z new connectową spółką BEP S.A. (Biomass Energy Project), na stronie spółki nie ma jednak o tym wzmianki. O BEP S.A. i jej potencjalnej współpracy z Heron Electric oraz ambicjach wodorowych pisaliśmy już w ubiegłym roku. Czyżby na targach „Wiatr i woda” przy okazji komercyjnego debiutu pojazdów Heron ujawnione zostaną szczegóły współpracy?

„Proszę zrozumieć ostrożność w wypowiedziach medialnych, projekt Heron rozwijają się bardzo dynamicznie – twierdzi w rozmowie telefonicznej koordynator Polskiego Programu Elektryfikacji Motoryzacji PPEM Wojciech Czapla – szczegóły współpracy między podmiotami są dopracowywane. Staramy się mimo natłoku prac technicznych i konstrukcyjnych zamknąć w sposób satysfakcjonujący strony sprawy formalne, w czym jako PPEM staramy się pomóc. Rola BEP S.A. jest w tym przedsięwzięciu ważna jeśli nie kluczowa. Myślę, że targi ‘Wiatr i woda” to moment w związku z oferta wystawienniczą, który niejako wymusza odkrycie kart. Myślę że w związku z tym, będzie to dla osób i podmiotów związanych z projektem gorący i ciekawy tydzień”.

Inteligentnapolska.pl śledzić będzie bacznie losy nietypowej polskiej marki. Największe w Europie (jeśli nie na świecie) portfolio pojazdów elektrycznych, duża wstrzemięźliwość informacyjna i przede wszystkim zapowiadane debiuty rynkowe. Czyżby „elektryczny sen Morawieckiego” wykluł się po cichu i na uboczu w podwarszawskiej wsi Jabłonna, gdzie w stojącym samotnie w polu Centrum Badawczym PAN KEZO siedzibę ma Heron Electric? No, to byłaby prawdziwie smakowita historia.